Profil firmy

Green Gas International B.V. jest organizacją międzynarodową, która specjalizuje się w konwersji szkodliwych emisji metanu pochodzących z kopalni węgla, składowisk odpadów oraz biogazowni w czystą energię. Założona w 2005 roku firma Green Gas bardzo szybko się rozwijała w wyniku naturalnego wzrostu oraz serii fuzji i przejęć. Green Gas korzysta z ponad 50-letniego doświadczenia spółek grupy na rynku światowym, co skutkuje opracowywaniem w pełni zintegrowanych rozwiązań światowej klasy w ramach projektów związanych z metanem pochodzącym z kopalni węgla i gazem składowiskowym. Obecnie firma Green Gas obsługuje około 40 projektów w Europie przy mocy zainstalowanej na poziomie około 110 MW, wspierając globalną tendencję rozwoju w kierunku źródeł odnawialnych.

Głównymi obszarami działalności firmy o wypracowanej silnej pozycji na rynku są Europa Wschodnia i w Niemcy. W oparciu o strategię ukierunkowaną na pozyskiwanie wartości dla naszych klientów poprzez realizację projektów dot. zielonej energii, firma Green Gas stale poszukuje nowych źródeł gazu do odkrycia lub zoptymalizowania. Firmowe know-how dotyczące zarządzania gazem i jego uszlachetniania w połączeniu z rosnącym zapotrzebowaniem na czystsze paliwa stanowi doskonałą podstawę do realizacji nowych projektów i rozszerzania działalności na nowe rynki.

Nasz zespół międzynarodowych ekspertów posiada doświadczenie w wielu dziedzinach, włączając górnictwo, wytwarzanie energii elektrycznej, zarządzaniem gazem, kredyty węglowe oraz ochronę środowiska. Firma Green Gas International B.V. jest zarejestrowana w Holandii i posiada spółki zależne w Niemczech, w Czechach i w Polsce. Firma Green Gas blisko współpracuje z organizacjami non-profit, takimi jak Europejska Komisja Gospodarcza (EKG) (United Nations Economic Commission for Europe (UNECE)) w celu udzielenia wsparcia w ramach działań w redukcji emisji metanu pochodzących z działalności kopalni i składowisk odpadów oraz w zwiększeniu bezpieczeństwa w kopalniach węgla.